Invicta Racing Vaulthan Reloj para Hombre - 44mm, Negro (Mod: 69681)
$110.00
Save $169.00Finance it — as low as $10.00/mo with Affirm or Klarna at checkout. (Subject to approval. 12-month estimate.)
Fast Shipping via USPS (Calculated at checkout).
Product Description
Especificaciones
| Collection | Activa |
|---|---|
| Case Material | Acrylic |
| Case Tone | Clear |
| Case Size | 43.5 mm |
| Case Thickness | 17.2 mm |
| Caseback | Solid |
| Crystal | Flame Fusion |
| Bezel Material | Acrylic |
| Crown Type | Push |
| Water Resistance | 50 meters |
| Dial Color | Silver |
|---|---|
| Dial Material | Copper |
| Luminous Material | Alkaline earth aluminate |
| Luminous Color | White |
| Band Material | Silicone |
|---|---|
| Band Tone | Black |
| Band Color | Black |
| Band Width | 27.5 mm |
| Band Length | 240 mm |
| Buckle Type | Buckle |
| Type | Quartz |
|---|---|
| Movement Code | IM-Q-304 |
| Manufacturer SKU | 69681 |
|---|---|
| Internal SKU | Invicta-69681 |
| Gender | Men |
| Weight | 60 g |
| UPC | 886678685493 |
Customer Reviews
No reviews yet. Be the first to write one!